Рубрики
Довкілля Фауна

Ви їх точно не доженете і не втечете від них. Топ-10 найшвидших тварин у світі

Добре натренований спортсмен може розвивати швидкість в 45 км/год, а багато із нас нас не бігають швидше 30 км/год. 

По частині бігу людина — аж ніяк не цар природи. Багато тварин здатні рухатися набагато швидше.

Сьогодні ми пропонуємо Топ-10 найшвидших тварин в світі. До нього увійшли тільки мешканці суші, хоча варто відзначити, що на воді і в повітрі є свої чемпіони. Так, риба-вітрильник вміє пливти зі швидкістю в 110 км/год, а сокіл-сапсан летить на здобич, демонструючи 90 км/год.

10. Гієна (швидкість — 60 км/год)

Цей хижак поширений на території Африки, Індії та Близького Сходу. Значна швидкість дозволяє гієнам полювати навіть на таких швидких і великих тварин, як зебра і антилопа гну. За один присід хижак може з’їсти до 15 кг м’яса.

9. Сіра лисиця (швидкість — 65 км/год)

Цей вид з сімейства вовчих мешкає на півночі Канади, в США і Центральній Америці. Сіра лисиця не тільки швидко бігає, але і спритно лазить по деревах. Її здобиччю стають кролики, птахи та дрібні гризуни.

8. Койот (швидкість — 65 км/год)

Американський вовк практично всеїдний і вкрай невибагливий. Основу раціону складає тваринна їжа: зайці, лугові собачки, ховрахи, дрібні гризуни, єноти, тхори і бобри, а також птахи і комахи. Койот добре плаває, ловить рибу і жаб. Восени поїдає плоди і ягоди. Зрідка нападає на дрібну домашню худобу, риється в смітті.

7. Лось (швидкість 72 км/год)

Великий і сильний лось не часто стає здобиччю хижаків, та й наздогнати його при такій швидкості непросто. Сохатий — найбільший представник сімейства оленевих. Лось не тільки відмінно бігає, але і добре плаває. У день ці тварини проходять 10-15 км в пошуках їжі.

6. Газель Томпсона (швидкість — 80 км/год)

Газель отримала свою назву на честь дослідника Джозефа Томпсона. Головним ворогом газелі є стрімкий гепард. Тому, щоб мати хоч якийсь шанс на порятунок, їй життєво необхідне вміння швидко бігати. На відміну від свого переслідувача, газель Томпсона може швидко бігти досить тривалий час.

5. Лев (швидкість — 80 км/год)

Більшу частину турбот по добуванню їжі в прайді беруть на себе левиці. Але якщо потрібно, то і леви без проблем заганяють жертву. До речі, лев — найважчий серед всіх учасників нашого швидкісного Топ-10.

4. Кулан (швидкість — 70 км/год)

Як правило, ці непарнокопитні повільні і можуть навіть здатися ледачими. Але в хвилину небезпеки тварина розвиває швидкість, що дозволяє піти від переважної більшості хижаків.

3. Антилопа Гну (швидкість — 80 км/год)

Ці антилопи — улюблені ласощі левів. Тому природа і наділила їх такими видатними біговими здібностями. До речі, на відміну від важкого лева, антилопа гну може без виснаження нести своє легке тіло на значно довші дистанції.

2. Вилоріг (вилоріг антилопа) (швидкість — 100 км/год)

Ця антилопа частіше за інших піддається нападам гепардів. Природно, змагатися з таким блискавичним мисливцем непросто. Перевагою вилорога є витривале серце, що дозволяє втекти тоді, коли хижак уже вибився з сил.

1. Гепард (швидкість — 120 км/год)

Найшвидше тварина в світі з тих, що живуть на суші. Правда бігти довго з такою швидкістю гепард не в змозі, але частіше за все і декількох секунд досить, щоб загнати здобич. 

До рекордних 120 км / ч гепард розганяється всього за 3 секунди. А ось до 100 км / год, всього за 2,6-2,8 секунд .