Рубрики
Дім

Дуже практичні поради, як змусити акумулятор служити в 2-3 рази довше

Коли акумулятор служить вже не перший рік, то немає нічого дивного в тому, що його заряд сідає все швидше і швидше. У якийсь момент експлуатація батареї і зовсім стане справою неможливою. Більшість моделей не служить довше 3 років, найстійкіші здатні протриматися 5, при цьому деякі майстри стверджують, що можна змусити батарею працювати і 10 років. Допоможуть в досягненні цієї мети такі поради.

1. Чистота запорука здоров’я

Акумулятор потрібно чистити.  | Фото: ase-avto.com.
Акумулятор потрібно чистити

В першу чергу слід завжди тримати акумулятор чистим, а особливо його клеми. «Замаслені» корпус і контакти збирають пил і бруд, а це в свою чергу сприяє витокам наявного в АКБ заряду. Що ще гірше, окислення і замаслення не дозволить повністю зарядити акумулятор від мережі або резервної батареї. Частина цінної енергії буде губитися ще на стадії заряду.

2. Перевірка напруги мережі

Перевіряємо мережу і АКБ на напругу.

Необхідно регулярно здійснювати перевірку напруги в мережі. Робити це потрібно зовсім не за допомогою наявних приладів на панелі, а з використанням вольтметра. Процедура нехитра і навчитися робити подібну перевірку може кожен автомобіліст сам. У більшості випадків напруга не повинна падати нижче 13.5 Вольт під навантаженням і бути на рівні 14.2 Вольт без неї.

3. Зайве геть

Ні в якому разі не потрібно ставити на автомобіль зайві споживачі енергії АКБ, звичайно ж, в тому випадку якщо хочеться максимально продовжити термін служби батареї. У всякому разі, точно не слід займатися самодіяльністю і ставити щось без кваліфікованої допомоги. Тому що можна не тільки угробити АКБ раніше терміну, але і автомобільну електромережу спалити, а в гіршому випакду — разом із автомобілем.

4. Перевірка електроліту

Важлива операція.

Багато водіїв чомусь забувають про те, що електроліт в батареях слід регулярно перевіряти з періодичністю хоча б раз в квартал. В іншому випадку, якщо всі шанси на те, щоб покататися місяць-другий з фактично сухими пластинами в АКБ. Чи потрібно взагалі готувати про те, що подібне ніколи не піде на користь акумулятора.

5. Перевірка рівня

Не забуваємо про контроль заряду.  |Фото: voditelauto.ru.
Не забуваємо про контроль заряду.

Нарешті, ні в якому разі не можна забувати про перевірку рівня заряду в батареї. Робити це необхідно кожен місяць для того, щоб, по-перше, «тримати руку на пульсі», а по-друге, зіставляти показники ємності та напруги. Останнє не має опускатися нижче 12.5 Вольт. Інакше це означає, що АКБ вже як мінімум на половину втратив свій заряд.

Своєчасна зарядка, належний догляд, підтримку в чистоті і регулярний контроль дозволять продовжити термін навіть дешевих моделей АКБ в 1.5-2, а то і 2-3 рази.