Рубрики
Сад/Город

Як позбутися від пирію на городі раз і назавжди: народні та сучасні методи боротьби з бур’яном

Пирій — повзуча рослина, яка може завдати непоправної шкоди овочам і ягодам. Від нього радять позбавлятися на своїй ділянці, використовуючи різні народні засоби та хімічні препарати. 

Спосіб яким слід користуватись буде залежати від самого бур’яну, як довго він знаходиться на ділянці. Якщо рослина стара, радять використовувати більш сильні методи позбавлення. Для молодих пагонів можна застосувати звичайну харчову соду.

Розмноження пирію

Пирій часто виростає на присадибних ділянках. Через нього можуть ріст овочів може знизитись в рази. Це основна причина, через яку городники всіляко намагаються від нього позбутися. Корінь бур’яну може досягати до 20 метрів. Це значно ускладнює боротьбу з цією рослиною. Вона невибаглива, тому може рости практично на будь-якому грунті, може переносити посушливе літо і весну з численними дощами.

Бур’яни здатні розмножуватися з великою швидкістю, тому протягом кількох днів можуть зайняти практично всі грядки. З великою легкістю переносить морози, тому їм не страшно, коли навесні його підшкварять заморозки. Починає пирій рости відразу, як тільки температура повітря прогрівається до 4 градусів. Надає багато клопоту на садовій ділянці, так як через нього можуть не зростати інші рослини. Існує багато різних способів, які допомагають позбутися від пирію.

Хімічні і біологічні способи позбавлення від пирію

Якщо люди вирішили позбутися назавжди від даної рослини, радять використовувати хімікати. Завдяки даному способу препарати проникають всередину тканини бур’яну і вбивають його зсередини.

Раундап

Дана хімічна речовина допомагає на тривалий час перестати думати про цю рослину. Повністю очищає ділянку від бур’яну, не шкодить здоров’ю людини. Перед обприскуванням радять надіти рукавички і спеціальний одяг. Щоб повністю очистити ділянку від бур’яну, радять обробити ділянку даним препаратом повторно через 60 днів.

Ураган

Даний препарат знищує всі бур’яни, які трапляються на шляху. Тому радять обробляти ділянки, на яких немає культурних рослин. Знищує різні види пирію, тому городники віддають перевагу саме цьому хімікату. Для ефективності додають ще до Урагану сечовину. Радять використовувати перед висадкою рослин на дачній ділянці. Також можна використовувати Торнадо, Фюзілад, Агрокіллер і багато інших хімічних речовин.

ЕМ-препарати

Мають біологічний склад, їх також застосовують тривало, щоб позбутися від бур’янів. Позитивно впливають на грунт, удобрючи його, нешкідливі для людей, тварин і культурних рослин. До складу входять мікроорганізми, які харчуються рослиною.

Одні з найкращих препаратів, які відмінно знищують пирій: Сяйво, ЕМ-патока, Байкал, Емікс . Якщо пирій з’явився на полуниці, радять використовувати на даній ділянці лонтрел, він знищує будь-які бур’яни, крім ягідних. Якщо пирій з’явився на картопляних грядках, радять придбати такі препарати, як: Лазурит, Зенкор, Пантеру . Можна дані препарати використовувати не тільки на посадці картоплі, але і на ділянках з цибулею, томатами, буряком і на моркві.

Якщо бур’ян з’явився на грядці з капустою, радять використовувати препарат під назвою Хакер. Під час використання хімічних препаратів радять уважно читати інструкцію і суворо її дотримуватися.

Народні способи проти пирію

Існують і народні методи боротьби з пирієм. На деяких ділянках насаджували кукурудзу, квасолю і гарбуз. Вони допомагали не дати швидко розвиватися бур’яну на інші ділянки.

Сода і сіль

Якщо з’явився молодий пирій, від нього радять позбутися за допомогою сильного содового розчину. Розводять соду у воді і поливають ділянки з бур’яном. Відмінно заморожує зростання рослини і не дає розвиватися далі. Сіль також допомагає в боротьбі з пирієм, допомагає від нього позбавитися і заважає далі розмножуватися.

Паяльна лампа

За допомогою гарячого вогню від паяльної лампи можна запобігти зростанню пирію. У сонячну погоду радять обприскати бур’яни розчином води з лимонною кислотою. Даний метод допомагає рослині не тільки загинути, але і перестати далі розвиватися. Якщо немає під рукою потрібних коштів, радять використовувати вила і викопати корінь пирію. Після цього настоюють лушпиння цибулі з коренем бур’яну і обприскують молоді рослини.