Рубрики
Сад/Город

Які дерева посадити, щоб закритися від недобросовісних поглядів сусіда, поради експертів

Які дерева посадити уздовж паркана, щоб закритися від сусідів, цим питанням задаються багато власників індивідуальних будинків.

Зелена межа уздовж ділянки іноді буває необхідністю, оскільки з тих чи інших підстав хочеться усамітнитися від сусідів. Можна «влупити» хлухий височенний паркан, але зазвичай такий спосіб потребує значних капіталовкладень, тому можна вирішити дане питання шляхом правильного озеленення периметру. Проте насадження вздовж межі не повинні порушувати законодавства і гармонії дизайну ділянки, їх треба ретельно продумати.

Що треба враховувати, перш ніж висаджувати дерева вздовж паркану

Перш ніж вибрати дерева або ж рослини, які будуть рости вздовж паркану, необхідно враховувати, яка площа ділянки буде озеленена. Дерева будуть посаджені на тіньовій стороні або ж сонячній. Якої висоти будуть кущі або дерева. Чи потрібен рослинам особливий догляд, можливо краще вибрати невибагливі види. Також треба враховувати особливості місцевого клімату і грунту, в який будуть садити. Якщо ж ділянка невелика за розмірами, то на ній не варто висаджувати масивні дерева.

У цій справі можна поєднувати кущі з квітами. Можна висаджувати ялівець або ж тую, а можна і інші хвойні дерева. Так як завдяки тому, що вони густі і досить-таки високі, сусіди вас не бачитимуть зовсім.

Щоб вирішити поставлену задачу, вздовж паркану потрібно висаджувати пишну рослинність, так би мовити, густо зростаючу. Можна також підібрати квіти, які будуть цвісти в різні пори року і стануть справжньою окрасою для саду, причому посадити їх слід між деревами або чагарниками.

При озелененні меж ділянки варто звернути увагу на стан самого паркану, його попередньо потрібно привести в порядок, можна пофарбувати або навіть замінити. Квіти вздовж паркану можуть бути висаджені складними композиціями, а також простенькими клумбами.

Які дерева і кущі можуть послужити живоплотом

Кущі можуть стати надійною огорожею від сусідів, а також прикрити непоказну огорожу. За багатьма кущами не потрібен особливий догляд, і вони не стануть розростатися по ділянці. Можна посадити дерен — це досить пишна і невибаглива рослина, його легко стригти і надавати будь-яку форму. Добре підійдуть бузок або жасмин, і треба зважати на те, що вони дають п’янкий аромат. Біля паркану з дерев краще висаджувати обліпиху, так як вона добре розростається.

З кущів можна посадити барбарис. Ця рослина відрізняється естетичним виглядом. Також можна посадити ялинки, вони вже точно закриють собою ділянку від сусідів. Особливо красиво виглядатимуть блакитні ялини. Можна висадити вздовж паркану фруктові дерева: вишню, черешню, яблуню, грушу, сливу, шовковицю, абрикос. Особливо буйно розростається шовковиця, вона точно закриє собою ваше подвір’я від сусідів.

З кущів можна посадити кизил, він зовсім невибагливий, причому з цієї ягоди можна приготувати дуже смачні варення і компот. Також можна посадити калину або ж чорноплідну горобину, з неї вийде відмінна жива огорожа. В якості живоплоту можна посадити самшит — це кущ, йому легко можна надати будь-яку форму. З нього вийде акуратний паркан. А головне — він росте досить високо.

Від сусідів можна відгородиться спірею, глодом або бузиною

На ділянці, щоб прикрасити, а також відгородитися від сусідів, можна посадити спіреї, її суцвіття бувають самих різних кольорів — від білого до бузкового. Цей чагарник прекрасно підійде для живоплоту. Рослина швидко росте і за кілька місяців вона може перетворитися в живу огорожу. Однак за спиреєю потрібен догляд, її необхідно стригти, щоб надати кущам правильну форму.

З дерев можна посадити глід, це дерево покривається червоними ягодами і виглядає дуже ефектно. А цвіте він ніжними білими суцвіттями. З кущів можна посадити бузину. І глід, і бузина швидко ростуть, тому досить скоро закриють собою паркан, а перед ними можна посадити низькорослі кущі або ж інші рослини — і тоді вийде досить-таки цікава композиція.

Можна підійти до питання озеленення паркану з точки зору корисності, тут оптимальним варіантом стане висаджування уздовж огорожі ягідних кущів, таких як шипшина, агрус, смородина, малина. Це і красиво, і смачно. До того ж кущі, коли значно підростуть, стануть захищати від погляду сусідів.

Які дерева садити уздовж паркана, щоб відгородитися від сусідів

Часто дачні ділянки огороджують плодовими деревами, вони служать огорожею, а також приносять урожай. Наприклад, можна посадити уздовж паркана горіх або ж персик. Можна і інші фруктові дерева. З кущів можна посадити китайську вишню. Вона буйно зростає і дає дуже смачні і корисні плоди, так як у цих ягід яскраво виражені смакові якості. А цвіте вона світло-рожевими квітками, що створює досить-таки мальовничу картину на тлі блакитного неба.

Останнім часом стала набрати популярності тенденція садити на дачних ділянках вздовж парканів декоративні дерева, такі як липа, береза, верба, каштан, клен.