Рубрики
Психологія

10 речей, про які потрібно забути, якщо ви дійсно прагнете успіху в житті

Чи часто ви потрапляєте в ситуації, коли ви відчуваєте, що зобов’язані комусь щось довести, щоб людина була задоволена собою? 

Правда в тому, що ви дуже рідко в дійсності несете відповідальність за благополуччя інших. А любов до себе необхідна, щоб забезпечити собі щастя. Тому спочатку ви повинні навчитися любити себе, перш ніж допомагати іншим.

Ось 10 речей, про які ви повинні забути, якщо дійсно прагнете досяти хоч якогось успіху в житті.

1. Забудьте про те, що ви повинні подобатися всім

Хоча приємно, що поруч з вами є люди, які співчувають і визнають вас, прийміть той факт, що кожен з нас відрізняється від інших і має різні переваги щодо речей і людей, які йому подобаються. Тільки так ви зможете оцінити тих, хто дійсно цінує вашу компанію. І не звинувачуйте інших за те, що вони вас не люблять. Ви ж не стодоларова купюра.

2. Забудьте про те, що ви повинні догодити іншим

Вам ніколи не вдасться одночасно жити в гармонії з собою і догодити всім оточуючим. Важливо бути добрим. І знайте, що ви ніколи не виправдаєте очікувань всіх людей. Допоможіть, коли ви зможете допомогти, і знайте, коли настав час сказати «стоп».

3. Забудьте про те, що вам завжди потрібна згода або схвалення інших

Єдина людина, від якої ви повинні вимагати погодження в своїх життєвих справах, — це ви самі. 

Гадаєте, що виконання очікувань інших зробить вас щасливими? Тоді затямте, що врешті-решт, ви почнете ображатися на всіх навколо і на себе за те, що насправді … ви не живете для себе. Знайти свої захоплення і жити в гармонії з ними — вірний шлях до самоприйняття.

4. Забудьте, що інші думають про вас

Те, що думають інші, може служити орієнтиром для розвитку себе, але ви не повинні проводити ніч без сну думаючи, що говорять про вас інші. 

У кожної людини різні цінності і переконання, різні життєві переживання. Поки ви знаєте свої цілі і мотиви, те, що думають інші, насправді не має значення.

5. Забудьте, що ви намагаєтеся бути ідеальним

Переслідування регулярності і найкращого виконання ваших обов’язків гідні захоплення, але ж завжди можна щось зробити краще. 

Важливо постійно розвиватися. Поки ви вкладаєте в це своє серце і душу, ви повинні бути вдячні за цю можливість і насолоджуватися процесом.

6. Забудьте про страх невдачі

Страх це вибір. Це означає, що ви не бачите можливостей і не можете їх використовувати.

7. Забудьте про надмірну жалість до себе

Звичка надмірно потурати собі і жаліти себе дуже шкідлива.

Кожному з нас доводиться нелегко в житті, важливо зберігати рівновагу: вміти прощати, і вміти вимагати відповідних дій в разі необхідності.

8. Забудьте про спроби пояснити все всім

Незалежно від того, наскільки ви хочете, щоб інші зрозуміли вас чи вашу ситуацію, знайдуться люди, які завжди будуть дотримуватися своїх власних поглядів і переконань. Вони не завжди погоджуються з рішеннями, які ви приймаєте. У кожної людини є свої цінності і переконання. 

До тих пір, поки ви знаєте, що те, що ви робите, підходить вам і ваше рішення нікому не шкодить, ви маєте право прагнути до його виконання.

9. Забудьте про спробу стати кимось, ким ви не є

Справжня свобода приходить, коли ти можеш бути правдивим і чесним із самим собою. 

Приховування вашої справжньої особистості в довгостроковій перспективі зробить вас нещасними. Живіть повноцінно, будучи вірним собі.

10. Забудьте про те, щоб допомагати занадто багатьом людям

Бути корисним і добрим до інших — чудова річ. Однак якщо це стомлює вас настільки, що ви не спите і не їсте від стресу — щось не так. 

Ви не можете врятувати всіх від їх проблем. Іноді корисно дозволити їм знайти рішення самостійно, тому що це допоможе їм стати сильнішими. 

Дозволяючи іншим піклуватися про себе, ви робите їм послуги і показуєте, що вірите в їх здатності.