Рубрики
Історія

Чи помічали, що більшість древніх будівель має арки? Знаєте чому?

Споруди із цегли досить міцні конструкції, які можуть витримувати навіть землетруси. Арки робили ще сотні років тому, коли не було сучасних технологій і матеріалів. Причому архітектори примудрялися зводити такі будинки, які змогли простояти не одну сотню років. Звичайно, подібні конструкції робилися із застосуванням спеціальної цегли. Сьогодні методи змінилися, але конструкції залишилися такими ж міцними.

Арка стародавньої будівлі
Арка стародавньої будівлі

Практика показала, що арки набагато ефективніші і довговічніші, ніж звичайні стелі і стіни.

Стародавні технології

У давнину арки використовувалися повсюдно. Будівельники брали спеціальну цеглу і зводили стелі без єдиної краплі розчину. Сучасні каменярі також навчилися робити унікальні конструкції, які стали ще міцніше за рахунок ідеальної форми і застосовуваного розчину.

Сучасні технології

Сьогодні можна виділити до шести різновидів аркових конструкцій, а також кілька способів з укладання і створення суперміцних стельових перекриттів. Такі методи використовуються для різних промислових будівель, житлових приміщень та громадських установ. Створюючи цікаву стелю, і відразу відпадала необхідність робити додаткові опори, простір усередині збільшується в кілька разів. Також безсумнівним плюсом є використання будь-яких типів цегли, каменів і бетонних блоків.

Міст з арками з опор
Міст з арками з опор

Головна вимога для створення міцного і якісного зводу — ідеальні розміри елементів конструкції.

Сучасні матеріали дозволяють створювати неймовірної міцності конструкції. Використовуючи рідкі розчини, цегла або інший матеріал відразу ж схоплюється, дозволяючи робити будь-які архітектурні форми, які мають суперміцність.

Арочний звід в соборі
Арочний звід в соборі

Варто відзначити, що майстри не нехтують класичними методами кладки без розчину. Як правило, такий спосіб застосовується, якщо потрібно зробити звичайну стелю або склепінчасту арку. Звичайно, потрібно вміти робити грамотні розрахунки і користуватися спеціальними видами цегли, які мають клиноподібну форму. Також така цегла повинна укладатися спеціальним чином.

Арочний звід вхідної групи
Арочний звід вхідної групи

Як можна побачити, ніяких «чудес» в такій кладці немає. Є тільки точний розрахунок і багатовіковий досвід майстрів, який передається з покоління в покоління. З роками технології поліпшуються і створені арки допрацьовуються до ідеалу.