Рубрики
Психологія

Чому багато кавказьких чоловіків не беруть своїх синів на руки

Все-таки, наскільки відрізняється виховання дітей на Кавказі від того, до чого ми звикли …

Якщо в звичайній сім’ї батько не буде брати дитину на руки, няньчити з ним, ходити гуляти, водити за руку і сидіти в манежі сюсюкаючи з брязкальцями і музичними іграшками, велика ймовірність того, що дружина з’їсть йому весь мозок і буде звинувачувати чоловіка, що йому все нівно на свою дитину і її виховання.

Проте на Кавказі, в багатьох республіках, історично склалася абсолютно інша ситуація: все вищеперераховане є нормальною ситуацією. Там батько не робить всіх цих речей. І при цьому його ніхто не звинувачує в нелюбові і небажанні виховувати.

Тому що це основа кавказького виховання дитини батьком.

Про це розповів осетинець Давид під час вечері в гостях у їх сім’ї.

За толом він поводив себе дуже мовчазно, на відміну від веселого і балакучого батька, котрий видавав один за іншим красиві тости і розповідав багато всього цікавого. А Давид та його брат, просто були присутні.

— В нас так прийнято. За столом батько. Він головний, ми в його присутності повинні вести себе скромно. Якщо він запитає чи попросить щось розповісти, я розповім. А так — не втручаюся.

Потім Давид розповів ще кілька цікавих моментів про виховання дітей на Кавказі, в тому числі і про те, що батьки не беруть своїх дітей на руки.

— Розумієш, стриманість нам прищеплюють з раннього дитинства. Отців і самих так виховували, що не сюсюкали з ними, щоб відчували себе з раннього віку чоловіками. Ось і вони зі своїми дітьми так само.

Хлопчик з дитинства знає, що потрібно бути розважливим, сильним, розраховувати на свої сили, не плакати і не чекати, що за нього в будь-якій ситуації батько все зробить, вирішить проблему, покарає кривдника.

— У нас і хвалити сина не прийнято. Тільки в самому-самому-самому якомусь нереальному випадку, якщо ти зробив щось абсолютно неймовірне. Тоді батько похвалить і ти це запам’ятовуєш на все життя.

Цінність такої похвали виростає в рази, про це все будуть говорити і ти будеш пишатися тим, що тебе похвалив батько.

Зазвичай замість похвали він тисне руку або просто схвально киває.

Насправді, за словами Давида, йому абсолютно не заважає і те, що в присутності батька потрібно мовчати і бути скромним, тримати свої емоції і бажання чимось поділитися при собі.

Це Кавказ …