Рубрики
Психологія

Чому дивитися в очі кішці не радять навіть ветеринари

Про котячоий погляд ходять легенди. Багато з них, як виявилося, небезпідставні.

Будь який прямий погляд — очі в очі тварини сприймають як виклик. Кішки — не виняток. Більше того, ви приводите свого кота в роздуми: чого це моя людина вирішила силою помірятися? І реакція може не забаритися — кішка неодмінно почне вириватися, дряпатися і навіть кусатися.

Містичний підхід до особливостей котячого погляду пов’язаний, звичайно, з забобонами. Типу, в кішці втілюються різні потойбічні сутності. Тут не останню роль зіграло те, що у кішок в темряві очі світяться (у сіамців і зовсім моторошно — блакитні при світлі дня очі горять зловісним червоним вогнем). Ну, тут вже природа так їх влаштувала.

Однак повернемося до особливості кішок дивитися в нікуди. У багатьох народів існує повір’я, що кішка є провідником між світами мертвих і живих. І хто його знає, може застиглий погляд домашнього Васьки говорить про те, що він з духом Вані Грозного спілкується?

Парапсихологи не радять дивитися в очі кішкам, щоб не «потрапити» в закритий для людини портал між цими паралелями. До слова, якщо довго «боротися поглядами» з котом, відчувається деяка енергетична спустошеність. Можливо, це пов’язано з гіпнотичними особливостями кішок, які (як і змії) зачаровують поглядом свою здобич.

Але це все бездоказова містика, а що говорить наука?

Ви будете здивовані, але грати в такі інги з вусатими-смугастими не радять і ветеринари. І справа навіть не в тому, що ваш погляд в упор сприйметься викликом на дуель.

Зір кішок влаштовано зовсім не так, як у людей. Коти бачать всю видиму картинку відразу, не фокусуючись на чомусь окремо. «Приціл» вони беруть тільки під час полювання. А значить, фокусуючись на чомусь, наприклад, на очах доброго господаря, кіт може піддатися природним інстинктам і атакувати. Як то кажуть, нічого особистого.

Однак вчені переконані, що сам по собі погляд кішки нічим нашкодити людині не може. Проте, якщо ви все-таки захочете провести експеримент і викликати кота на поєдинок поглядів, важлива порада — тримайте обличчя якнайдалі. Особливо, якщо це не ваша тварина.

Так, не забудьте, що кіт сам може пильно вдивлятися вам в обличчя. Тут явно якась мета. Наприклад, він хоче пограти або поїсти. Погляд кішки не відчути практично неможливо: навіть якщо ви спите, пильне свердління котячих очей будить краще всякого будильника.

Відреагуйте, і кішка сама покаже, що треба: поведе до миски, буде тертися, якщо захоче ласки, або кувиркнется на спинку, щоб пограти. Візьміть на замітку, що прямий погляд в очі кішці, яка чогось накоїла, краще за всяку прочуханку дійде до її совісті. (Адже покаравши кішку фізично, ви можете отримати здачу — в тапки або на ліжко).