Рубрики
Дім

Чому починає кришитися бетон, і що потрібно зробити, щоб уникнути цього

Стіни, балки, елементи огорожі, доріжки, бордюри і ще багато іншого на ділянці може бути зроблено з бетону. Однак, буває й халепа халепа, рано чи пізно багато господарів стикаються з дуже неприємним явищем — бетон починає покриватись тріщинами і кришитися. Чому ж це взагалі відбувається і як можна побороти це негативне явище? Якраз про це сьогодні і піде наша мова.

Чому бетон кришиться

Причина руйнування бетону насправді досить проста і очевидна. В абсолютній більшості випадків подібне відбувається в результаті накопичення в матеріалі вологи. У зимовий період вона замерзає, що надалі призводить до послаблення і початку руйнування конструкції. 

Багато господарів навіть не здогадуються про те, що взагалі-то у кожної марки бетону є свій показник морозостійкості. Позначається він латинською літерою «F» до якої додаються цифри. Цифри ж вказують на кількість циклів заморозки-розморозки, які здатний перенести матеріал без початку втрати своїх характеристик міцності.

Причина в порушенні характеристик.  | Фото: ecodom99.ru.

Однак, враховувати один тільки цей показник буде недостатньо. Існує також індекс «W», який вказує на водопроникність матеріалу. Цифра після літерного індексу, також вказує на кількість тієї води, яку може увібрати в себе бетон. Більш того, показники F і W пов’язані пропорційно.

Суть в тому, що порушення технології виробництва бетону призводить до скорочення його головної характеристики, а саме класу міцності, який позначається латинською буквою «B»

Робимо морозостійкий бетон вручну

Отже, слід першим же ділом усвідомити — лопатою в відрі хорошого бетону не замішати. Для того, щоб розвести і отримати дійсно якісний матеріал, потрібно мати в своєму розпорядженні бетономішалку. Технологія виробництва досить складна. Суть в тому, щоб зробити бетон з якомога більш низькою водопроникністю і високою морозостійкістю. А для цього співвідношення води до цементу повинно бути дуже низьким, приблизно 0.4-0.6. Крім того, слід використовувати виключно сухий щебінь і пісок. 

Рекомендується використовувати різні пластифікатори.

Нарешті, бетон повинен якомога довше перемішуватися.

Захищаємо вже залитий бетон

Чи можна якось захистити вже залитий бетон з низькими показниками міцності і морозостійкими характеристиками? 

Все залежить від конкретної ситуації, а саме від того, що з цього бетону було зроблено. Наприклад, неприємну ситуацію з залитими доріжками цілком можна виправити, якщо вдасться створити водонепроникний шар. Зробити це можна за допомогою гідрофобізатора для бетону. Дані засоби бувають двох видів. Перші — створюють поверх матеріалу непроникну для води плівку. Другі — проникають в усі пори бетону, знижуючи рухливість і підвищуючи стійкість матеріалу до води і морозу.

Варто підкреслити, що другий тип гидрофобізаторів набагато кращий, оскільки поверхневі плівки-покриття будуть зношуватися з плином часу.