Рубрики
Сад/Город

Хоч десять штук за день. Як швидко одній людині видалити з ділянки пень, який заважає

Пень від дерева на ділянці — це зовсім не та річ, яку хочеться залишити для нащадків. Хоча б тому, що він псує вигляд газону, та й просто заважає господарській діяльності. 

Наприклад, при «живому» пні стає складніше косити траву. Викорчувати пень в більшості ситуацій зовсім не просто. По крайній міре, якщо не знаєш дієвих способів. Про один такий сьогодні якраз і піде мова.

Знадобиться ганчір'я.  | Фото: ft-penza.ru.
Знадобиться ганчір’я. 

Росла-росла яблунька на дачній ділянці, але ось минуло 20 років, і пора позбавлятися від старого дерева і садити на його місці нове. Спиляти деревце нескладно. Інша справа — позбутися від його пня. 

Корчування — процедура не з легких. Як нескладно здогадатися, грошей вона коштує також чималих. У всякому разі, якщо звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців. Ось тільки позбавлення від пня — це не ракети будувати і не людей оперувати, а значить (при бажанні) все можна зробити самому.

Також потрібен гас.  | Фото: 7ogorod.ru.
Також потрібен гас

Насправді все далеко не так погано, страшно і складно, як може здатися на перший погляд. Для швидкого і дешевого видалення пня знадобиться старе ганчір’я. 

Беремо добротний шматок тканини і ріжемо його на смужки товщиною 3-4 сантиметри. Найзручніше нарізку виконувати швейними ножицями.

Підпалюємо пень.  | Фото: pney.net.
Підпалюємо пень.

Після цього потрібно роздобути старий-добрий гас. Знайти його в наш час можна в багатьох будівельних магазинах. Відразу слід підкреслити, що для корчування пня ні дизель, ні бензин не підходять через те, що вони занадто швидко прогорають.

Чи не залишиться нічого.  | Фото: yandex.by.
Результат

Далі нам знадобиться дриль і свердло діаметром не менше 20 мм. З його допомогою в пні слід зробити два, що з’єднуються між собою отвори. Один горизонтальний (сверлится збоку) і один вертикальний (сверлится зверху). Заготовлене ганчір’я вимочується в гасі і закладається в вертикальний отвір. Горизонтальний буде працювати піддувалом. 

Коли все готово — прибираємо паливно-мастильні матеріали подалі, миємо руки і акуратно запалюємо ганчір’я. Пень згорить сам собою, після чого видалити його залишки не складе особливих труднощів за допомогою лома і сокири. 

Пам’ятайте про правила пожежної безпеки та необхідності контролювати процес горіння.