Рубрики
Історія

Під історичним англійським містечком є таємне підземне місто з підземним озером

У Великобританії є секретне підземний місто з кодовою назвою Берлінгтон, воно було побудоване в середині 20 століття. 

Це місто фактично являє собою підземне сховище, в якому уряд країни планував ховатися в разі ядерної війни. 

Підземне місто побудували на місці старого кам’яного кар’єру, його площа складає близько 1 кв.км. Одноразово в цьому величезному підземному сховищі могло розміститися до 4 000 осіб.

У роки холодної війни подібні підземні сховища будувалися в багатьох країнах, Берлінгтон був повністю обладнаний для тривалого і максимально комфортного проживання. У ньому була лікарня і спеціальна станція для очищення води, а ще паб і автомобільні дороги. 

Одним з найбільш незвичайних елементів бункера було підземне озеро. В робочому стані підземне сховище підтримувалося до 1991 року, а коли холодна війна закінчилася, воно втратило своє первинне значення.

Повністю звільнити тунелі від численного обладнання та запасів провіанту вдалося лише до 2004 року. Деякі приміщення в бункері так і залишилися не розібраними. Тут можна побачити велику телефонну станцію з безліччю апаратури і стільцями, затягнутими в чохли, на яких нікому так і не довелось посидіти. У підземному місті збереглася і частина залізниці, а також багато інших цікавих приміщень з обладнанням. 

До недавніх пір притулок залишався засекреченим, а кілька років тому його місце розташування оприлюднили. Сьогодні потрапити в підземне місто Берлінгтон можуть всі бажаючі, вхід в нього розташований на схилі пагорба, в бункері до теперішнього часу зберігся працюючий ліфт.