Рубрики
Історія Персона

Секрет багатства і успіху Рокфеллера: три речі, на яких завжди економив мільярдер

Ім’я Джона Рокфеллера викликає багато суперечок навіть до цього часу. Дехто вважає, що він заробив свої мільйони нечесно, адже він був сином афериста. Проте в дійсності від батька він тільки перебрав одну істину — немає поганої роботи, можна робити все, аби це приносило дохід. 

Інші захоплюються талантом і беруть на власне озброєння його правила ведення бізнесу. Але що не кажіть, Джон заробив свої гроші чесною працею. Звичайно, без частки везіння не обійшлося.

Джон Рокфеллер багато працював і вже в 30 років міг собі дозволити все чого забажає. Однак, чоловік дуже ревно ставився до грошей і завжди економив на трьох речах. Можливо, саме такий підхід дозволив сколотити капітал в короткий термін.

Простота понад усе

Незважаючи на свої чималі статки вже в молоді роки, Джону були чужими пафос, понти і показуха. Він жив скоромно сам і завжди цьому вчив своїх дітей. 

Рокфеллер навіть не святкував своє власне весілля, адже він вважав, що гроші, які витрачені на пишне свято — просто викинуті на вітер. Джон за цим принципом не відзначав дня народження дітей і не любив збирати банкетів у своєму будинку.

Рокфеллер не любив дорогий одяг

У сім’ї Джона було не прийнято мати багато одягу. Він, його дружина і діти одягалися дуже скромно і заношувати комплекти одягу буквально до дірок. Одного разу, Рокфеллер з’явився в штопаних штанях на світському прийомі. 

Його діти часто доношували одяг один за одним. Якщо він був у хорошому стані, того ж правила слід було дотримуватись щодо дитячих іграшок і книг.

Джон максимально економив на прислузі

Мільярдер вважав, що всю посильну роботу повинні була виконувати його дружина і діти. Він не вітав наявність в будинку великої кількості незнайомих людей. Звичайно, у них були помічники по господарству, тільки вони залучалися до роботи в екстрених випадках. Сім’я Рокфеллерів мала великий город, де працювали дружина і діти. Та й сам Джон міг проводити там багато часу між нарадами.