Рубрики
Духовне

Що означає сьома заповідь Закону Божого «Не перелюбствуй»?

Перелюбством на старослов’янській мові називається зв’язок чоловіки із заміжньою жінкою, а також жінки з одруженим чоловіком. Або іншими словами — це руйнування сім’ї, крадіжка чужого, образу і приниження ближнього, чию дружину або чийого чоловіка обманюють і ображають своїми діями перелюбники.

Бог встановив шлюб, як союз чоловіка і жінки. (Сумно що сьогодні це треба прописувати в Конституції, так як багато хто перестає це розуміти). І це законний союз, освячений Господом, і схвалений оточуючими.

Оскільки ми не бидло, щоб паруватися весною в канавах і заростях з тим, хто виявив ознаки бажання. Ми люди. Хоча нажаль багато часом про це забувають.

Перелюбство тягне за собою і інші гріхи. Найстрашніший з яких — вбивство невинної людини . Адже іноді від плотського гріха зачиняється людина, а переступивши заповідь хоче приховати сліди свого злочину і йде на ще більший злочин. 

Як Раскольников, хотів пограбувати стару, а в підсумку вбив двох людей (стару і невинну Лизавету). Менший злочин тягне за собою більший. Це як павутина, або як трясовина, будучи всмоктаним якою, починаєш все більше і більше потопати.

Святитель Микола Сербський

Перелюб руйнує людину тілесно і душевно. Перелюбники зазвичай викривлені, як смичок, перш старості і завершують своє життя в ранах, муках і божевіллі. Найстрашніші і найгірші хвороби, які відомі медицині, є хвороби, які множаться і розносяться серед людей перелюбством. Тіло чужоложникове постійно в хворобах, як смердюча калюжа, від якої всі з огидою відвертаються і біжать із затиснутим носом. …Молоді особливо потрібно берегтися від цього зла і цуратися його, як отруйного гадючника.