Рубрики
Довкілля Історія

У Австралії є дивовижна гора Уінг, яка горить понад 6000 років

Недалеко від австралійського міста Уінг розташована однойменна гора, яка постійно горить. Причому площа горіння з кожним роком все більша і більше.

Underground Coal Seam, Burning Mountain Nature Reserve

Вперше про палаючу гору Уінг заговорили на початку 19 століття. У той час люди вважали, що дим є ознакою вулканічної активності. До 1830 року гора Уінг навіть офіційно була єдиним вулканом на континенті.

Першими поселенцями поблизу гори Уінг стало плем’я Wanaruah, які і дали назву цій горі. У перекладі з їхньої мови, слово Wingen означає «вогонь». Саме від цього племені і стало відомо, що гора є вулканом.

Вченими було встановлено, що всередині палаючої гори міститься чимало рідкісної високотемпературної форми кварцу, що представляє чималий інтерес наукової спільноти. 

Також вченими було встановлено, що процес горіння йде на глибині 30 метрів і займає не менше 100 квадратних метрів.

Після вивчення гори Уінг стало відомо, що дим виникає не через вулканічну активність, а через горіння пластів вугілля, яким багаті ці землі. Сумарна площа вигорілого вугілля становить близько 6500 квадратних метрів. В середньому щороку площа горіння збільшується на 1 метр. Якщо провести розрахунок початку горіння, то це сталося приблизно 6000 років тому. Такий вік робить цю гору найстарішою палаючоїю горою в світі.

Безумовно, швидкість горіння могла бути різною, проте інші дослідження місцевості теж підтвердили вік горіння в кілька тисяч років. 

Також було встановлено, що горіння почалося природним шляхом, а саме через вулканічну активність.