Рубрики
Персона

Як індійський йог зумів 80 років не їсти і не пити

Нещодавно від старості помер індійський йог по імені Прахлад Джані. Цей чоловік прославився на весь світ тим, що він не їв і не пив протягом 80 років. Харчування і вода йому були не потрібні, він медитував, і це давало енергію. Але скептиків щодо йога вистачало завжди, хтось намагався його викрити, інші ж все-таки вірили в здатності чоловіка.

Йог-відлюдник

Про чоловіка відомо, що він народився в 1929 році і основна частина його життя була присвячена медитації, йозі. Він не стриг волосся і бороду, вів спосіб життя відлюдника. 

Однак увагу до себе Прахлад привернув не захопленнями чи знаннями. Він зробив дуже гучну заяву, яка облетіла весь світ завдяки змі. Джані стверджував, що з тих пір, як йому виповнилося 9 років, він зовсім перестав їсти і навіть не п’є воду. 

Прахлад Джані стверджував, що з 9 років не їсть і не п’є

З якої причини його організм так неймовірно тримається? І на це питання у чоловіка була своя відповідь — в дитинстві він був благословенний богинею. За його словами, вона дала йому якийсь еліксир, який міститься в небі і допомагає підтримувати життя в організмі.

Правда чи афера

Що тут скажеш, може, релігійні люди і повірили його словами, але медиків і учених таке не вражає. Жодна людина не здатна прожити без їжі і води так довго, що ж стосується сили медитації в цьому теж скептики дуже сумнівалися.

Було вирішено все перевірити, чоловіка помістили в лікарню в 2003 році і спостерігали за ним протягом 10 днів. За цей час він не відлучався з палати нікуди, навіть у ванну помитися чи справити природні потреби. У палаті стояли камери, і йог був постійно під наглядом. А стежили за ним сто фахівців. Якщо вірити медичному персоналу, все виявилося правдою. Старець дійсно не їсть і не п’є. Ще одне таке спостереження провели в 2010 році і результати були ті ж. Організм Прахлада досліджували і з’ясували, що в його сечовому міхурі збиралася рідина, але потім вона кудись зникала. У звичайної людини, якщо вона не справляє природні потреби, починається інтоксикація, яка може привести до проблем, несумісних з життям.

Критика

Дуже зацікавилися йогом військові. Їм стало цікаво, як ця людина живе, і чи можна застосувати його навички на універсальних солдатах, яких вони мають намір підготувати в майбутньому. 

Точної відповіді на таке питання їм ніхто так і не дав, тому що остаточного доведення існування дива так і не було.

У йога було багато послідовників, хоча його феномен так і не був доведений

Знайшлися серйозні скептики, які поставили під сумнів всі дослідження і були впевнені, що це грандіозна афера. І стоять за цим самі медики, які прикривали чоловіка. Як виявилося пізніше, індієць все ж відлучався з своєї палати, він ходив в ванну мити обличчя, полоскав горло, брав сонячні ванни. 

Через всео це усі результати випробувань вони заперечили та вимагали вважати недійсними. Лікані, члени асоціації дієтологів і професори не вірять, що таке можливо, впевнені, що у старця були якісь покровителі, які все це і затіяли. Але незважаючи на все, у чоловіка з’явилося багато послідовників. Ніхто так і не зміг остаточно ні довести, ні спростувати здатність йога до такого способу життя.