Рубрики
Дім

Як стати невидимим для комарів

В людській шкірі містяться природні репеленти, здатні відлякати комарів. Виділивши цю хімічну сполуку, американські вчені пропонують використовувати її у виробництві засобів, що захищають від комах.

Відомо, що комарі кусають одних людей частіше, ніж інших. Група вчених з Департаменту сільського господарства США не тільки підтвердила це спостереження, а й знайшла причину.

Представляючи своє відкриття на засіданні Американського хімічного товариства, один з авторів дослідження, Ульріх Берньє повідомив, що йому і його колегам вдалося знайти в людській шкірі речовину, яка відлякує і дезорієнтує комарів.

В ході експерименту комарі були поміщені в спеціальну клітку, куди по черзі розпорошувалися різні сполуки, що виділяються шкірою. Вчені помітили, що 1-метилпіперазин не тільки не приваблює увагу комарів, але і відбиває у них «нюх». Коли після метилпіперазину дослідники розпорошили молочну кислоту — найбільш привабливий для комарів запах, вони ніяк на нього не відреагували.

Метилпіперазин — це одне з багатьох хімічних сполук, що знаходяться в шкірі. Позбавляючи комарів нюху, ця речовина робить людину для них «невидимою», неапетитною. А оскільки рівень виділення людською шкірою метилпіперазину індивідуальний, цим і пояснюється відсутність інтересу або ж підвищена «увага» комарів до різних людей.

При цьому метилпіперазин не має запаху, тому він може використовуватися в якості добавки для лосьйонів, кремів і інших косметичних засобів. Останнє особливо важливо для регіонів, де високий ризик захворіти на малярію.

Це захворювання переноситься комарами; в світі від малярії щорічно вмирає понад 600 000 чоловік. У разі добавки метилпіперазину в косметичну продукцію, яку щодня використовують жителі неблагополучних «малярійних» регіонів, рівень зараження сильно знизиться.

Разом з тим, вченим потрібно ще кілька років для того, щоб підготувати ідею до практичної реалізації в промисловості.

Автор Анастасія Баринова