Рубрики
Кулінарія

Жарена картопля. Як приготувати цю страву дійсно по царськи

Любите смачну смажену картоплю, але готувати її у вас чомусь не виходить? Не біда! Це не така вже й проста в приготуванні страва, як здається на перший погляд. І зараз ви дізнаєтеся шість головних правил, дотримуючись яких, ви точно впораєтеся зі створенням кулінарного шедевра.

ЗАМОЧУЙТЕ КАРТОПЛЮ В ХОЛОДНІЙ ВОДІ

Після того як бульби будуть очищені і нарізані, їх потрібно занурити в ємність з чистою крижаною водою. Так вдасться «витягнути» з картоплі зайвий крохмаль. Якщо вода буде теплою або гарячою, то він залишиться в коренеплодах. І в такому випадку вийде тушкована картопля, а не смажена.

Мало хто знає, але крохмаль не дає шматочкам підрум’янюватися. Тому від нього треба позбавлятися. І чим молодіша картопля, тим довше її потрібно вимочувати.

ВИСУШУЙТЕ ШМАТОЧКИ

Після вимочування картоплю потрібно викласти в друшляк, щоб вся волога з неї стекла. А потім помістити на паперовий або тканинний рушник. Матеріал вбере зайву вологу, яка перешкоджає утворенню апетитної скоринки.

До того ж вода може «відстрілювати» від розпеченого масла. Через це все навколо буде в жирі — плита, стіни, підлога, і ваш одяг. Крім того, так і обпектися можна.

РОЗЖАРЮЄМО МАСЛО

Один із секретів мегасмачної смаженої картоплі полягає в маслі. Його потрібно гарненько розігріти на розпеченій сковорідці.

Причому жаліти продукту не треба — шматочки повинні добре занурюватись в масло. Згадайте хоча б, як готується улюблена картопля-фрі! Її роблять саме у великій кількості киплячої олії.

ПРИПРАВЛЯЙТЕ СТРАВУ В САМОМУ КІНЦІ

Додавати різні спеції і сіль потрібно тільки тоді, коли картопля вже підсмажиться. Це важливо! Якщо посолити сирі шматочки на самому початку, то вони стрімко віддадуть вологу, яка, як уже згадувалося раніше, перешкоджає утворенню скоринки.

Дійте правильно. Вимкнувши вогонь, помістіть картоплю у великій друшляк, щоб з нього стекли надлишки масла. Потім викладіть його на тарілку і додайте улюблені приправи.

НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ КРИШКУ

Якщо ви хочете отримати картоплю з хрусткою і рум’яною скоринкою, то потрібно смажити її на відкритій сковороді. Накривши кришкою — отримаєте тушкований продукт.

Не використовуйте кришку

Не бійтеся забруднити все навколо жиром — по-перше, все це легко і швидко вбирається губкою з миючим засобом, по-друге, потрібно просто по максимуму позбавити картоплю вологи і крохмалю на ранніх етапах приготування.

НЕ ГОТУЙТЕ ВЕЛИКУ КІЛЬКІСТЬ ВІДРАЗУ

Якщо ви доверху заповните сковорідку картоплею, то смаженою вона ніяк не вийде. Для рівномірного термічного впливу в одній ємності потрібно готувати дві, максимум три порції.

Автор Потапова Єлизавета